Visit NPC News Online for the most up to date NPC & IFBB Competition Listing.

NPC News Online

NPC News Online

We are always adding new events so please be sure to check back often.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

OCB Body Sculpting Open Results

February 7, 2015

OCB Body Sculpting Open

Men’s Physique Masters Age 40+

1st Graves, Donald

2nd Harding, Arthur

3rd Jenkins, Jermaine

4th Spencer, Thomas

Men’s Physique Novice Medium Class

1st Lang, Robert *Overall winner

2nd Brown, D’Avery

3rd Graves, Donald

4th Anello, Michael

5th Murff, Jason

Men’s Physique Novice Short Class

1st Yarborough, Durante

2nd Hutson, Nick

3rd Santos, Eric

4th Austin, Terrence

5th Duong, Thinh

Men’s Physique Novice Tall Class

1st Jones, Andre

2nd Noble, Jaron

3rd Burton, Chuck

4th Spencer, Thomas

5th Wilson, Travis

6th Roberts, Branden

Men’s Physique Open Medium Class

1st Lang, Robert *Overall winner

2nd Wilkerson, Antione

3rd Brown, D’Avery

4th Harding, Arthur

5th Graves, Donald

6th Anello, Michael

7th Murff, Jason

Men’s Physique Open Short Class

1st Yarborough, Durante

2nd Hutson, Nick

3rd Austin, Terrence

4th Marrero, Kaleb

5th Santos, Eric

6th Duong, Thinh

Men’s Physique Open Tall Class

1st Lee, Michael

2nd Noble, Jaren

3rd Jones, Andre

4th Burton, Chuck

5th Flinn, Quentin

6th Jenkins, Jermaine

7th Spencer, Thomas

8th Wilson, Travis

9th Roberts, Branden

Men’s Bodybuilding Age 50+

1st Carter, Bobby

2nd Moore, Kelvin

3rd Musgrave, Joe

Men’s Bodybuilding Age 60+

1st Herrington, Toney

2nd Musgrave, Joe

Men’s Bodybuilding Masters Age 40+ Short Class

1st Wyne, Troy

2nd Musgrave, Joe

Men’s Bodybuilding Masters Age 40+ Tall Class

1st Johnson, Ronald *Overall winner

2nd Carter, Bobby

3rd Moore, Kelvin

Men’s Bodybuilding Novice Short Class

1st Schneider, Matthew

2nd Noubia, Carmelo

Men’s Bodybuilding No

vice Tall Class

1st Johnson, Ronald *Overall winner

2nd Rummel, Travis

3rd Knuth, Thomas

Men’s Bodybuilding Open Medium Class

1st Lawrence, Nate *Overall winner

2nd Martin, Jerry

3rd Johnson, Ronald

4th Rummel, Travis

Men’s Bodybuilding Open Short Class

1st Batten, Chris

2nd Norton, Wes

3rd Noubia, Carmelo

4th Wyne, Troy

Men’s Bodybuilding Open Tall Class

1st Kenton, Bobby

2nd Williams, Lorenzo

3rd Knuth, Thomas

4th Moore, Kelvin

Women’s Physique Masters Age 40+

1st Cadwell, Colleen

2nd Pajula, Amy

3rd Cullen, Kathleen

4th Deutsch, Debbie

Women’s Physique Open Short Class

1st Cullen, Kathleen

2nd Deutsch, Debbie

Women’s Physique Open Tall Class

1st Cadwell, Colleen *Overall winner

2nd Pajula, Amy

Figure Masters Age 40+ Short Class

1st Zappernick, Crissy

2nd Jones, Karyn

3rd Edwards, Brenda

4th Tomaselli, Susan

5th Harper, Rhea

Figure Masters Age 40+ Tall Class

1st Matthews, Michelle *Overall winner

2nd Meredith, Leslie

3rd McFadden, Wilma

4th Beilstein, Kristin

5th Graham, Stevie

6th Hauck, Elisa

Figure Novice Medium Class

1st Senter, Maggie *Overall winner

2nd Harrigan, Chandra

3rd Gehrke, Moya

Figure Novice Short Class

1st Galbraith, Danielle

2nd Morales, Latrisha

3rd Schlupp, Alyssa

4th Harper, Rhea

Figure Novice Tall Class

1st Peshek, Erika

2nd Klein, Emily

3rd Meredith, Leslie

4th O’Neal, Alicia

5th Graham, Stevie

6th Hauck, Elisa

Figure Open Medium Class

1st Harrigan, Chandra

2nd Senter, Maggie

3rd Galbraith, Danielle

4th Zappernick, Crissy

5th Gehrke, Moya

6th Beilstein, Kristin

7th McFadden, Wilma

Figure Open Short Class

1st Thrash, Marjorie *Overall winner

2nd Jones, Karyn

3rd Edwards, Brenda

4th Frady, Amy

5th Morales, Latrisha

6th Schlupp, Alyssa

Figure Open Tall Class

1st Klein, Emily

2nd Peshek, Erika

3rd Matthews, Michelle

4th Meredith, Leslie

5th O’Neal, Alicia

6th Graham, Stevie

7th Hauck, Elisa

Bikini Masters Age 40+

1st Flotten, Brandy

2nd Robinson, Donna

Bikini Novice Medium Class

1st Mendes, Chelsea *Overall winner

2nd Barker, Whitney

3rd Zitinskaite, Ugne

4th Jackson, Racheika

5th Bennett, Jennifer

6th Bannerman, Tatiana

7th Kelly-Alston, Sarah

8th Bell, Imani

9th Beville, Kristina

Bikini Novice Short Class

1st Deloatch, Shaquante

2nd Boggs, Joy

3rd Stapanowich, Bethany

4th Henry, Alyx

5th Poore, Marie

6th Declouet, Neykia

7th Stump, Crystal

8th Robinson, Donna

Bikini Novice Tall Class

1st Billig, Michelle

2nd Shelton, Kelsey

3rd Cooper, Erin

4th Nazarenko, Ekaterina

5th Flotten, Brandy

Bikini Open Medium Class

1st Mendes, Chelsea *Overall winner

2nd Tomaselli, Ariana

3rd Bell, Imani

4th Kelly-Alston, Sarah

5th Bennett, Jennifer

6th Stapanowich, Bethany

7th Stump, Crystal

Bikini Open Short Class

1st Bataille, Judith

2nd Deloatch, Shaquanta

3rd Perry, Crystal

4th Boggs, Joy

5th Poore, Marie

6th Henry, Alyx

7th Declouet, Neykia

Bikini Open Tall Class

1st Billig, Michelle

2nd Cooper, Erin

3rd Zitinskaite, Ugne

4th Shelton, Kelsey

5th Nazarenko, Ekaterina

6th Wooten, Carrie

7th Hutslar, Kelly

8th Bannerman, Tatiana

9th Barker, Whitney

10th Beville, Kristina

11th Flotten, Brandy

 FIND YOUR TRAINER NOW

Contact: Kevin Parrott at (757) 291 – 1115

Details

Date:
February 7, 2015
Event Category:
Event Tags:

Venue

The American Theatre
125 E Mellen St
Hampton, VA 23663 United States
+ Google Map

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Find A Trainer!